Полтавщина. Опошня, Ахтырка, Бельськое городище. Тропами над Ворсклой.

Автобусный тур на Полтавщину "Живописными берегами Ворсклы"

Длительность:

2 дня

Ближайшие даты:

Стоимость тура:

3200 грн
Забронировать места:
Забронировать

Запрошуємо вас в авторський тур «Мальовничими стежками понад Ворсклою» на Полтавщину-Слобожанщину зі Світославою Осінньою.

Наш автобусний тур на Полтавщину  протікатиме в часовому просторі, сповненому сили, яке не залишає байдужим нікого! Ця сила, сила Весни та початку літа, відігріває і молодить всіх і кожного, вона будить душу і тіло і душа співає, сміється і прагне чогось прекрасного незвіданого справжнього і таємничого.

Мандрівна стежина вестиме нас повз місце, де щорічно відбувається, знаменитий своїм колоритом легендами та оповідками, Сорочинський ярмарок. Проїхати повз таке місце? — Ні, це не про нас! Попри те, що зараз ярмарок відпочиває, ми зможемо відчути його дух, настрій тут робиться піднесеним грайливим. Кожен зможе уявити себе, на свій смак, яскравим персонажем, описаним Миколою Гоголем, бо тут місце — де трапляються дива!

І от ми вже мчимо дорогою, що звивистою стрічкою стелеться широкими, до небокраю, мальовничими полтавськими ланами, до гончарної столиці країни — Опішного. Тут розташовані чотири великих музеї: Національний музей гончарного мистецтва має кілька великих локацій і включає в себе кілька приміщень, кілька садиб визнаних майстрів гончарських родин — Пошивайлів, Селюченко, садиба філософа Сморжа, а також музей під відкритим небом. Також в Опішному є цікавий музей Василя Кричевського.

Опішне щорічно запрошує цікавих майстрів і проводить пленери, де відомі митці створюють свої шедеври, частину яких вони залишають в дар музею, щоб ми могли насолодитися цією красою.

  • Глина –то є особливий природний матеріал. Вона має енергетику співзвучну з енергетикою людини, тому з нею так приємно працювати.  Кожен в цій поїздці матиме змогу погончарувати під керівництвом досвідченого гончара і, за бажанням, забрати з собою своє творіння, яке для вас, за символічну плату дбайливо запакують.

Але  спочатку, як опинимося в Опішньому, ми просто не зможемо подолати спокусу, і пройдемося розкішним Опішнянським ярмарком, де кожен віднайде для себе щось особливе, своє. Сувеніри, вироби з глини на всякий смак і гаманець, все настільки яскраве і привабливе, що погляд не можна відвести!

  • А місцеві крамарі, добродушні, жартівливі — теж частина місцевого колориту!

Перед насиченою екскурсією в національний музей гончарного мистецтва , яку проведе для нас досвідчений співробітник музею, ми смачно пообідаємо в ресторанчику «Файно».

Територія музею розкинулась на високих пагорбах і видолинках. Тут ми побачимо і доторкнемося до цікавих композицій, послухаємо захопливі історії, погончаруємо, піднімемося на оглядову вежу, з якої видно курган і скіфське городище.  Екскурсовод розповість нам про призначення деяких виробів, покаже нам колекцію тарілок, куманців, свищиків, гладунців, глеків, баранців і ми дізнаємось ще ой як багато цікавого.

  • На території музею дуже затишно і атмосферно, енергетика цього місця м`яка, спокійна і натхненна. Тут хочеться бути, тут з`являються нові ідеї, тут душа співає!
  • Натхненно і колоритно виглядає і садиба філософа Леоніда Сморжа, про якого ми дізнаємось від місцевих хранителів його спадщини.

Опішне відпустить нас з миром, бо знає, що кожен знову захоче сюди повернутися.

Тим часом, наша мандрівна стежина приведе нас до маленького затишного містечка Котельва, де нас чекають в  затишному готельчику «Сапфір».

  • Ми з вами повечеряємо, поспілкуємося, за бажанням (за додаткову плату), можна відвідати СПА (басейн, бані, чан), де змиємо приємну втому, дорожній пил, але ніяк не враження.

Наступного ранку, після сніданку,  ми вирушаємо до старовинного полкового козацького містечка Охтирки.

Охтирка — це місто, яке засноване вихідцями з Правобережної частини України поряд з фортецею, яка мала назву Охтир (Ахтир) — біла скеля, білий камінь і розташувалося на лівому березі річки Ворскла, однієї з найчистіших річок України. Офіційним роком заснування міста вважається 1641 рік, проте археологічні дослідження та знайдені артефакти, красномовно промовляють про те, що і до цього тут вирувало життя і ця територія була частиною Більського городища(8-6 ст. до н.е).

Історія Охтирки цікава впродовж всього періоду існування, починаючи від скіфської доби і до наших часів. Це було полкове козацьке містечко, де селилася козацька старшина, тому й до цієї пори, райони міста носять назви козацьких сотень. В період другої світової війни тут точилися дуже запеклі бої, саме під Охтиркою закінчувалася знаменита Курська дуга і в пам`ять про ці події під Охтиркою облаштовано Курган Бойової Слави.

Про це і про багато іншого цікавого з життя Охтирки нам повідає директор Охтирського краєзнавчого музею, Юрій Михайлович Берест, нащадок того самого Олекси Береста, охтирчанина, який першим підняв над Рейстагом прапор перемоги. Охтирський краєзнавчий музей дбайливо зберігає значні обсяги експонатів різних епох: це і інформативні матеріали про місцеву флору і фауну, колекції одягу, артефакти другої світової війни, а також колекцію зразків нафти з місцевих родовищ та родовищ Сибіру.

В місті збереглося багато визначних пам`яток архітектури. Особливе місце серед них займають культові споруди.

  • Перлиною архітектурного мистецтва, без перебільшення є Свято-Покровський Собор (1753-1768р побудови), пам`ятка національного значення, Введенська церква-дзвіннця (1784). Проект Собору розроблявся в майстерні видатного зодчого Франческо Растреллі ним, та його учнями Степаном Дудинським та Дмитром Ухтинським. Увагу вибагливого поціновувача старовини також привертають Спасо-Преображенська церква та церква Архистратига Михаїла на Гусинці (унікальна в об’ємно плановому і архітектурному рішенні споруда, яка немає аналогів на Сумщині).

Приємно прогулятися вуличками старовинного містечка до площі на якій, власне, і стояла одна з фортець. Тепер це місце, яке має важливе археологічне значення, відведене під парк, де в зелені кущів, понад річкою Охтиркою, причаїлися милі скульптури динозавриків, наче нагадуючи, що життя тут існувало завжди, змінюючи лише форму.

  • Котельва хлібосольно пригостить нас смачним обідом і ми будемо готові до нових пригод та вражень!

Ми з вами побуваємо на території найбільшого в Європі дослідженого городища скіфської доби.

Екскурсію по території Більського городища для нас люб’язно проведе чарівна жінка, співробітник Національного заповідника «Більське городище», пані Лариса.

  • Разом ми відвідаємо місця, які в своїх творах описував давньогрецький історик Геродот і які  знайшли своє відображення у Велесовій книзі, де згадується Голунь, як центр, що включав у себе 300 міст і сіл.
  • Ми почуємо цікаву історію, піднімемося на рукотворні вали городища, які дивом збереглися до наших днів. Обіймемо вікового велетня-дуба (дуб Сковороди).
  • Ми побуваємо на справжнісінькій  Барвінковій горі — місце жіночої і чоловічої сили. Нап’ємося джерельної води, що витікає з під гори. Вшануємо древніх Богів. Побачимо копію великої обрядової чаші, що стоїть перед валами.
  • Ми побачимо реконструкцію житла скіфської доби, відвідаємо місця археологічних розкопок, а ще потримаємо в руках безцінні артефакти, які було знайдено в цих місцях.

За умови гарної погоди, ми  зможемо дістатися до Замкової гори, де дізнаємось про легенду про Дядька Сома — охоронця гори, який часто допомагає людям в біді. З висоти гори перед очима розстеляється зелене море лісу, серед якого звивисто виблискує річка Ворскла.

Так, саме тут всі загадують бажання!

Це місце, де стикаються віки, де межа між минулим і теперішнім дуже умовна, ці вали, гори як і тоді так і тепер є Священними для нас, нащадків, і силу свою дають тому, хто має мудрість її прийняти.

Доторкніться до живої історії нашої країни — їдемо разОМ в дивовижний тур на Полтавщину!

 


Позвоните, чтобы получить
больше информации о туре:

Дополнительная информация:

Вартість туру :  3200 грн. 

У вартість туру включено:

  • Проїзд у комфортабельному мікроавтобусі
  • Проживання в готелі (СПА за додаткову плату)
  • Обід в Опішному (1-й день)
  • Сніданок в готелі (2-й день)
  • Обід в Котельві    (2-й день)
  • Повне екскурсійне обслуговування (всі вхідні квитки до музеїв, оплата гідів за екскурсійне обслуговування групи, гончарування, супровід по маршруту)

Факультативно — СПА в готелі.  Вартість 1 година басейну — 50 грн з людини, комплекс бані + басейн 150 грн за 2 год з особи.

 

Больше фото тура:
Забронировать место

Ваша фамилия:

Ваше имя:

Ваш номер телефона:

Ваш e-mail:

Количество человек:

Дата:

Дополнительная информация

Отзывы
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *